Ziua portilor deschise

ZIUA PORTILOR DESCHISE

Deschideti orizontul copilului dumneavoastra din prima zi de scoala!

"Telul suprem al educatiei este sa preschimbe oglinzile in ferestre." - Sydney J. Harris

Cu ocazia evenimentului dedicat "Porților Deschise", Școala Gimnazială "Orizont" vă invită în data de 10 aprilie 2022, între orele 10:00 și 14:00, să vizitați și să participați totodată la activitățile propuse de cadrele didactice ale școlii noastre.

Vă așteptăm cu drag!

Ziua Portilor Deschise

10 aprilie 2022

Viziunea școlii

Școala Gimnazială "Orizont" își propune să fie una din școlile de prestigiu, apreciată de către elevi, părinți și comunitatea locală pentru eficiența activității instructiv-educative, pentru asigurarea condițiilor materiale propice unui învățământ modern și de calitate, asigurarea egalității șanselor tuturor elevilor, pentru rezultate deosebite în activitatea de performanță și pentru ancorarea școlii în comunitatea locală și europeană.

Misiunea școlii

Misiunea Școalii Gimnaziale "Orizont" este aceea de a fi deschisă pentru toți copiii, indiferent de etnie, religie și sex, pentru a se simți competenți în a deține și utiliza informația, deschiși spre schimbare și spre învățarea și respectarea valorilor unei societăți democratice. Oferim șanse egale de dezvoltare armonioasă, de formare, de parterneriat pentru educația și cultura generală a copiilor.

Valorile școlii

Educație

Cultură

Inovație

Creativitate

Pasiune

Comunicare

Dezvoltare

Succes

Baza materială

Concursuri școlare

Cu rezultate remarcabile ale elevilor noștri

Parteneriate și proiecte

Oferta educațională

În anul școlar 2020-2021, ne propunem patru clase pregătitoare - învățământ tradițional.

Resurse Umane

ELEVI
CADRE DIDACTICE
CADRE DIDACTICE TITULARE
CADRE DIDACTICE AUXILIARE
PERSONAL NEDIDACTIC

Cadrele didactice

Asociația Școlară Orizont